LJETO U ISKRICAMAUDUGA VJETAR U LEĐA

EUROPEAN TALENT POINT

Račićeva 11, Zagreb

vjetaruledja@gmail.com

LIKOVNE MULTIKULTURALNE RADIONICE – OD ODISEJA DO VITEZOVA TEMPLARA

KADA?Od 28.6. – 16.7. 2021.

ZA KOGA? Radoznalci i kreativci od 6 do 12.g.

Za vrijeme naših radionica slušat će se i vesela glazba povijesnog perioda koji nam je tema , a uz videa i prezentacije pomoći ćemo djeci da zamisle kako su izgledali, odijevali se i kitili kraljevi, kraljice, bogovi Olimpa, junaci Ilijade i Odiseje , vladari veličanstvenog Rimskog Carstva , gladijatori , protagonisti križarskih ratova i Vitezovi Templari. Kreativne radionice fokusirane su na izradu i oblikovanje ukrasnih ili uporabnih predmeta na spomenute teme. Svaka radionica je ujedno susret s novim junakom i stvaranje vlastitog malog umjetničkog djela. Ljetne likovne multikulturalne radionice baziraju se na interesantnim povijesnim razdobljima svjetske kulture, događajima i borbama mitoloških junaka. Na interesantan i zabavan način osvrnut ćemo se na GRČKO-PERZIJSKE RATOVE, MITOLOGIJU, OSVAJANJA RIMSKOG CARSTVA, RAZDOBLJESREDNJEG VIJEKA i BARBARE.

VODITELJICA: Latica VITEZ, prof. povijesti umjetnosti

RASPORED RADIONICA: 28., 30.6.,1.,2. I 3.7.– od 16 – 18 sati STARA GRČKA I MITOLOGIJA

5.7. – 9.7.2021. od 10 – 12 sati RIMSKO CARSTVO I BARBARI

12.7. – 16.7.2021. od 10 – 12 sati SREDNJI VIJEK

BUDIMO KREATIVNI, ZAJEDNO URONIMO U POVIJEST I ZABAVIMO SE!

Prijave na : vjetaruledja@gmail.com