Radboud University

Radboud University is a comprehensive, internationally-oriented university that aspires to be one of the best in Europe. Together with Radboudumc, we have created an intellectual environment that inspires and challenges our students and staff so that  they can extend the scope of academic disciplines and benefit society.

Centri Izvrsnosti Varaždinske Županije

2007. godine Varaždinska županija je pokrenula Centre izvrsnosti. Razlozi za njihovo osnivanje su bili: povećanje kvalitete rada, osiguranje novog poslovnog prostora u novo izgrađenim srednjim školama, generacijska solidarnost u vidu rada na jednom mjestu učenika osnovnih i srednjih škola, bolja komunikacija među predavačima, bolja opremljenost i iskorištenost opreme, te povećanje financijskih sredstava.

European Talent Support Network

The European Talent Support Network is a continuously transforming and developing system, with the European Talent Centres that are its hubs and the co-called European Talent Points being nodes acting as equal members. Throughout Europe, a growing number of young talents will be provided attention and support through the European Talent Support Network.

Reach For Change

Reach for Change je neprofitna organizacija osnovana kako bi živote djece učinila boljima. Nalazimo i razvijamo lidere promjena - lokalne socijalne poduzetnike s inovacijama koje rješavaju pitanja bitna za djecu. Poduzetnicima pomažemo izgraditi inovacije kroz početno financiranje, pristup poslovnoj ekspertizi i umrežavanje.

Bar-Ilan University

Bar-Ilan University, founded in 1955, was one of the first comprehensive research universities to be established in Israel.  From 70 students to 17,000, its milestone achievements in the sciences and humanities have made an indelible imprint on the landscape of the nation.  The university has 8 faculties: Jewish Studies, Medicine, Engineering, Law, Life Science, Exact Sciences, Social Sciences, and Humanities.  These faculties are active partners in national science and technology initiatives.

Biom

The Association BIOM is a non-profit, voluntary and independent civil society organization involved in nature protection, species and habitats conservation and promotion.

Bioteka

Bavimo se informiranjem i educiranjem te stručnim doprinosom zaštiti okoliša i prirode, čime stvaramo temelje za integraciju rezultata stručnih i znanstvenih istraživanja u društvo. Obrazovnim aktivnostima doprinosimo povećanju kvalitete znanstvene, ekološke i tehnološke pismenosti djece i mladih, povećanju interesa za studiranjem znanstvenih predmeta te doprinosimo sustavu izvaninstitucionalnog obrazovanja.

Darovita Djeca

Udruga djeluje na području obrazovanja, znanosti i istraživanja. Promicanje prava darovitih na primjerene oblike i metode obrazovanja. Promicanje, popularizacija i osvješćivanje darovitosti kao društvenog bogatstva. Mobiliziranje, umrežavanje roditelja darovite i potencijalno darovite djece, nevladinih udruga, popularizatora znanosti, državnih institucija, stručnih osoba i službi koje žele podržati darovitost.

Klikeraj

Klikeraj čini tim psihologa i edukatora okupljenih oko ideje stvaranja poticajnog okruženja za razvoj dječjih kognitivnih potencijala. Obogaćivanjem sredine nastojimo stvoriti uvjete za istraživanje dječjih interesa te poticanje kognitivnog razvoja kod mališana predškolskog i školskog uzrasta.

Znanstveno Edukacijski Centar Višnjan

Znanstveno Edukacijski Centar Višnjan je ustanova čija je misija promicanje i poticanje izvrsnosti i inovativnosti u znanstvenom, tehnološkom i umjetničkom radu s djecom i mladima kroz pružanje potpore visokomotiviranoj djeci i njihovim edukatorima na području prirodnih i društvenih znanosti, tehnologije, očuvanja životne sredine, umjetnosti i kulture.